Кошик
9 відгуків
СПЕЦІАЛІЗОВАНА НАСОСНА КОМПАНІЯ

Насоси з периферійним робочим колесом

в виде галереив виде списка

В останні роки на ринку насосного обладнання з'явилися й набирають все більшу популярність вихрові насоси, зокрема насоси фірми Pedrollo.

Пристрій вихрового насоса

Компактні вихрові насоси Pedrollo є одним з напрямків розвитку продукції компанії. Пристрої цього типу легко відрізнити за дуже маленьким розмірам. Якщо діаметр корпусу відцентрового насоса приблизно дорівнює діаметру електродвигуна, з яким він зблокований, або дещо перевищує його, то розміри вихрового насоса здаються майже іграшковими.

Справа тут в тому, що вихровий насос, як зрозуміло з його назви, не використовує відцентрову силу, і тому йому не потрібен великий діаметр. Принцип його роботи ближче до роботи гребного колеса стародавнього пароплава. Лопатки його робочого колеса захоплюють воду і захоплюють за собою, примушуючи потік води рухатися по кільцевому каналу корпуса. При цьому в потоці виникає безліч вихорів, передавальних кінетичну енергію від лопаток колеса потоку води. Вихровий ефект і дав назву пристроїв цього типу.

Особливості та застосування

Така конструкція дозволяє майже мініатюрного пристрою розвивати на виході великий тиск. Зазвичай вихрові насоси Pedrollo володіють напором, у кілька разів перевищує напір аналогічного відцентрового насоса. Наприклад, самий маленький насос серії PQ при потужності мотора всього 370 Вт видає статичний напір 40 м! Справедливості заради слід сказати, що при збільшенні витрати води напір пропорційно зменшується. Але така залежність характерна для всіх насосів динамічного типу.

Головними перевагами вихрових насосів вважаються простота конструкції, високий напір і невеликі розміри і маса. Крім того, вихрові насоси Pedrollo практично не чутливі до присутності повітря у воді. З їх допомогою можна качати воду в умовах, коли вода часто перемішується з повітрям. Така ситуація нерідко виникає при заборі води з неглибокого водойми або басейну, при осушенні колодязів і котлованів.

До недоліків можна віднести порівняно невелику об'ємну продуктивність і невисокий ККД, що робить їх застосування економічно невигідним при високих потужностях. Однак якщо порівнювати вихрові насоси з радіальними, то слід зазначити, що максимальним ККД 90 – 95% мають тільки пристрої великої потужності. У малопотужних відцентрових насосів цей параметр значно нижче з-за високих втрат енергії на крайових ефектів, викликаних несприятливим співвідношенням розмірів робочого колеса і технічних зазорів.

Вихрові насоси Pedrollo застосовуються скрізь, де потрібно перекачувати порівняно невеликі обсяги малов'язких рідин з великим напором. Проста конструкція дозволяє виготовляти їх з корозійно і хімічно стійких матеріалів, що дає можливість їх застосування для перекачування агресивних рідин. Здатність до самовсмоктування робить ці насоси незамінними для поверхневого водозабору.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner